تکنولوژی خیره کننده ۶۱ سال پیش یخچال فیلکو

تکنولوژی خیره کننده یخچال فیلکو در ۶۱ سال پیش متعجبتان می کند. یخچال فریزری که سالها پیش ساخته است به گونه ای طراحی شده که درش از هر دو طرف باز میشود.

کمپرسور یخچال فریزر فیلکو از بخش های الکترونیکی، مکانیکی و قسمت گازهای یخچال فریزر فیلکو تشکیل شده است. هر کدام از این اجزا خود به قطعات و اجزا کوچک تری تقسیم می شوند؛ به همین دلیل هنگامی که نیاز به تست کمپرسور یخچال باشد ممکن است منظور هر یک از این قطعات هم باشند. کمپرسور در شرایط سالم باید به خوبی کار فشرده کردن گاز مبرد و گردش آن را در لوله های اواپراتوی انجام دهد و سپس گاز را در کندانسور خنک و به مایع تبدیل کند زمانی که شما نیازمند تعمیر موتور یخچال فریزر فیلکو و یا تعمیر کمپرسور یخچال فریزر فیلکو خود می شوید یک مشکل اساسی و بزرگ وجود دارد چون باید به نوع موتور و یا برند مورد استفاده شده و کمپرسور یخچال فریزر فیلکو خود توجه فرمایید. زیرا کمپرسورهایی که برای یخچال فریزر های دیگر مورد استفاده قرار گرفته است نمی توانند نیاز یخچال فریزر شما را حل کند. کمپرسورها انواع گوناگونی دارند که عیبارت اند از:

 • کمپرسور پیستونی
 • کمپرسور تناوبی
 • کمپرسور تراکم تک مرحله و دو مرحله ای
 • کمپرسور دورانی
 • کمپرسور مارپیچی
 • توربو کمپرسور

و در برندهای گوناگون تولید میشوند.دلایل خرابی موتور کمپرسور یخچال فریزر فیلکو


گرمای بیش از حد در موتور کمپرسور یخچال فریزر فیلکو:

موتور کمپرسور ها گرما تولید می‌کند اما گرم شدن بیش از حد موتور کمپرسور و ایجاد گرما در اطراف کمپرسور و نبود فن تهویه باعث می‌شود که شما نیازمند تعمیر موتور یخچال فریزر فیلکو شوید و کمپرسور یخچال فریزر فیلکو شما خراب شود و از حرکت بایستد.


آلودگی در موتور کمپرسور یخچال فریزر فیلکو:

از دلایلی که باعث خرابی کمپرسور می شود و شما را نیازمند تعمیر موتور یخچال فریزر فیلکو می کند وجود آلودگی و گرد و خاک، گرد و غبار و قطعات دیگری مثل لحیم کاری و .... در موتور کمپرسور است.در موتور کمپرسور تنها باید روغن و مبرد وجود داشته باشد و هیچ چیز دیگری در آن نباید وجود داشته باشد.


کمبود روغن کاری در کمپرسور یخچال فریزر فیلکو:

روغن کاری کمپرسور بسیار مهم و ضروری است؛ اگر انجام نشود باعث می‌شود که بر کارکرد کمپرسور تاثیر بگذارد و گرمای بیش از حد تولید شود و در نتیجه به دلیل گرمای بیش از حد موتور کمپرسور شما خراب شود و شما مجبور شوید به تعمیر کمپرسور یخچال فریزر خود بپردازید.


ایراد در دکمه استارت کمپرسور یخچال فریزر فیلکو:

اگر کمپرسور شما خاموش می شود و دیگر کار نمی کند این امکان وجود دارد که مشکل از صفحه کنترل کمپرسور باشد. این بدان معناست که فشار کمپرسور بیش از حد بوده و اضافه فشار دارد و منظور آن است که شما نیازمند تعمیر کمپرسور یخچال فریزر فیلکو خود هستید. کمپرسورها نیازمند مراقبت هستند و باید از آنها مراقبت کرد تا فشار درستی را تجربه کنند؛ بهتر است که فشار دستگاه خود را بررسی کنید گاهی کافی است که کمپرسور و قطعات آن را تمیز کنید و به نگهداری و مراقبت از آن بپردازید.


خنک نبودن یخچال فریزر فیلکو به اندازه کافی:

یکی از مهمترین نشانه ها برای تعمیر کمپرسور و موتور یخچال فریزر فیلکو خنک نبودن یخچال فریزر به اندازه کافی می باشد اگر شما متوجه میشوید که قسمت‌هایی از یخچال فریزر شما خنک تر از بخش ‌های دیگر می باشد و قسمتی دمای بیش از حد پایینی دارد باید برای تعمیر موتور یخچال فریزر تان اقدام فرمایید و آن را جدی بگیرید. بهتر است که برای تنظیم تست کمپرسور از یک متخصص و یا تکنسین تعمیر یخچال فریزر که آشنا به این گونه وسایل و تجهیزات الکترونیکی و قطعات لوازم خانگی می باشد مراجعه فرمایید. البته تنها دلیل خنک نکردن یخچال فریزر ممکن است فقط کمپرسور آن نباشد و شما به تعمیر کمپرسور یخچال فریزر نیازمند نباشید اما بهتر است توسط کارشناسان سماسرویس یخچال فریزر شما بررسی شود و دلایل و عوامل دیگر را نیز شناسایی کنند.

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر فیلکو در کرج

شارژ گاز به همراه وکیوم تخصصی یخچال فریزر فیلکو

ابتدا باید بدانیم که گاز یخچال فریزر چیست و چه کاربردی دارد؛ گاز یخچال فریزر در واقع یک گاز شیمیایی است که نقطه تبخیر خیلی پایینی دارد و تحت فشار، برای سرد کردن محیط یخچال فریزر فشرده شده است. این نوع گاز به صورت مداوم تحت یک فرآیند ویژه قرار می‌گیرد تا دائما تبخیر و فشرده شود و در نتیجه این فرآیند، تمام گرمای گاز بیرون کشیده شده و دمای داخل محفظه بسیار سرد خواهد شد. گاز یخچال فریزر فیلکو توسط شبکه میله‌های فلزی پشت یخچال فریزر فیلکو به حرکت و گردش در می‌آید.

 

زمان تعویض گاز یخچال فریزر فیلکو:

گاز یخچال فریزر بنا بر دلایلی از جمله سوراخ شدن لوله‌های پشت یخچال فریزر یا کمپرسور در اثر فرسودگی یا ضربه خوردن دچار نشتی شده و تمام می‌شود. چنانچه یخچال فریزر شما مثل قبل سرد نمی‌شود و یا حتی گرم شده است و یا در درون آن بوی فساد (اما بدون فاسد شدن مواد غذایی) به مشام می‌رسد، به احتمال زیاد یخچال فریزر دچار نشتی گاز شده و گاز آن تمام شده است و نیاز به شارژ دوباره گاز است. همینطور اگر به خالی شدن و یا نشتی گاز یخچال فریزر خود شک دارید می توانید کندانسور یخچال فریزر را لمس کنید؛ اگر دمای آن سرد باشد و یخچال فریزر هم در حال کار کردن باشد، به این معنی است که یخچال فریزر نشت گاز دارد. زیرا گاز در لوله‌های کندانسور در جریان بوده و دمای بدنه کندانسور باید داغ باشد نه سرد. البته سرد بودن کندانسور تنها علامت خالی شدن گاز فریون نیست اما می‌تواند یکی از علائم مهم آن باشد. همچنین چنانچه از یخچال فریزر از برق کشیده شما، صدا به گوش می‌رسد، هنوز مقداری گاز در یخچال فریزر وجود دارد اما در غیر این صورت احتمالا گاز خالی شده و باید آن را نیز مجددا شارژ نمود

.

صدای زیاد یخچال فریزر فیلکو

یخچال فریزر فیلکو شماست  در برخی اوقات مشکل به وجود آمده صدای زیاد 

 برای عیب یابی باید به نکات زیر توجه کنید:

باید بدانید که یکی از مهمترین علل ایجاد صدای غیر طبیعی در یخچال فریزر شما می‌تواند برخورد پره‌های فن اواپراتور با برفک باشد و یا کثیفی فن‌ها در اثر سرویس نکردن در طولانی مدت باشد. پس توجه دارید یکی از مهمترین عللی که باعث به وجود آمدن این عیب در یخچال فریزر شما می باشد می‌تواند وابسته به موتور یخچال فریزر باشد. موتور یخچال فریزر در اثر فرسودگی و یا روغن کاری نشدن در طولانی مدت می‌تواند صدای زیادی از خود تولید کند که راه حل برطرف کردن آن سرویس یخچال فریزر می‌باشد.

تعمیرکار مجاز یخچال فریزر فیلکو در کرجبرفک زدن یخچال فریزر فیلکو

برفک زدایی یخچال فریزر فیلکو و علت برفک زدن یخچال فریزر فیلکو بسیار ساده است. هوای خنک داخل یخچال فریزر فیلکو باید همواره در داخل اجزای مختلف یخچال فریزر به گردش درآمده و جریان داشته باشد. در صورتی که این هوای خنک با هوای گرم یا مرطوب که از خارج یخچال فریزر وارد می شود، برخورد داشته باشد، در نقطه اختلاط این دو جریان، برفک ایجاد می شود. برفک ها در صورتی که ذوب یا به اصلاح آب نشوند، به مرور زمان سخت شده و یخ می بندند که به یخ زدن درون یخچال فریزر می انجامد. البته یخ زدن درون یخچال فریزر می تواند مستقیما از یخ زدن آب و نیز باشد.

از انواع رایج برفک زدن داخل یخچال فریزر فیلکو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر یخ زدگی به صورت یک پوسته نازک باشد می توانید با حوله یا دستمال آن را تمیز کنید و این نیز طبیعی است.
 • اگر داخل پلاستیک مواد فریزر، ذرات ریز برفک بود، این برفک‌ها به خاطر رطوبت ماده غذایی بوده و ایرادی ندارد.
 • اگر برفک شکل قطرات آب یخ زده، روی دیواره داخلی فریزر و در سقف دیدید، این طبیعی است.
 • اگر یخ زدگی بصورت یک تیکه به قطر یک سانتی متر یا نیم سانتی متر و یا بیشتر بود جهت رفع آن می توانید با تعمیرگاه مجاز یخچال فریزر فیلکو ارتباط برقرار کنید تا در سریعترین زمان ممکن تعمیرکار مجاز آقازاده سرویس به محل شما بیاید.

دلایل و عواملی که باید برای برفک زدایی یخچال فریزر فیلکو بررسی شوند:

 • اگر محل قرارگیری یخچال فریزر مناسب نباشد و محیط دارای رطوبت بالایی باشد، با هر بار باز و بسته شدن درب یخچال فریزر فیلکو مقدار زیادی از رطوبت هوای بیرون وارد دستگاه شده و باعث برفک زدن یخچال فریزر فیلکو می شود. بنابر این، اگر سماور و اجاق گاز شما در کنار یخچال فریزر قرار دارند، بهتر است به فکر تغییر مکان یخچال فریزر و یا آنها باشید.
 • دلیل دیگری که می تواند برفک زدن یخچال فریزر فیلکو را در پی داشته باشد، خرابی لاستیک دور درب است. اگر لاستیک در بخشی دچار شل شدگی، پارگی یا سایش شده باشد، به طوری که امکان ورود هوا به درون یخچال فریزر وجود داشته باشد، احتمال برفک زدن یخچال فریزر فیلکو بالا خواهد بود. در چنین مواقعی باید اقدام به تعمیر یا تعویض لاستیک دور درب یخچال نمایید.
 • در صورتی که برفک در همه جا یخچال فریزر فیلکو تشکیل شده باشد و سخت و یخ زده شده باشد، ممکن است درب یخچال فریزر برای مدتی باز گذاشته شده باشد. در این حالت ابتدا، یخ زدگی یخچال فریزر فیلکو در منطقه اطراف درب خواهد بود اما درنهایت همه فضای داخل دستگاه را دربر می گیرد. در اغلب موارد، رفع این مسئله باعث می شود پس از ۲ دور یخ زدایی، برفک یخچال فریزر فیلکو از بین رفته و دستگاه به وضعیت عادی باز گردد.
 • هنگامی که برفک تنها در بخش عقبی یخچال فریزر فیلکو جایی که سیم پیچ اواپراتور قرار گرفته، به وجود می آید، از وجود مشکلی در چرخه یخ زدایی یا دیفراست خبر می دهد. این مشکل می تواند به خاطر خراب شدن هیتر، بیمتال، سنسور یخ زدایی، تایمر یخ زدایی یا برد کنترل کننده باشد. بنابر این برای عیب یابی دقیق تر یخچال فریزر فیلکو بهتر است که جزئیات این بخش ها به دقت توسط سرویسکار مجاز یخچال فریزر فیلکو بررسی شود. بسیاری از اوقات علت یخ زدن یخچال فریزر به گرفتگی لوله تخلیه نیز مربوط است. این لوله کوچک جهت خروج آب و برفک های ذوب شده از این بخش تعبیه می شود. به راحتی و با کمک آب گرم و سشوار می توانید این مشکل را رفع نمایید.

 

مسدود بودن مسیر خروجی اب حاصل از برفک زدا در یخچال فریزر فیلکویکی از دلایل جمع شدن آب زیر یخچال فریزر فیلکو، مربوط به لاستیک درب یخچال فریزر فیلکو است. هرگونه مواد غذایی یا گرد و خاک می‌تواند مانع محکم بسته شدن درب، افزایش چگالش و در نتیجه نشتی آب یخچال فریزر فیلکو شود. اگر به دلیل خراب یا پوسیده بودن درزگیرهای درب، هوای بیرون وارد یخچال فریزر شود، باعث به وجود آمدن رطوبت بیش از حد در یخچال فریزر شده و به این ترتیب منجر می‌شود آب اضافی به داخل سینی تخلیه ریخته و از آنجا به بیرون از یخچال فریزر و بر روی زمین سرازیر شود.

اما چطور متوجه شویم که لاستیک دور درب یخچال فریزر فیلکو نیاز به تعویض دارد؟

 • نخستین راه برای تشخیص اینکه شما نیاز به تعویض لاستیک یخچال فریزر فیلکو خود دارید این است که متوجه شوید یخچال فریزر شما عملکرد بیشتری دارد و یا به نظر می رسد هوای سرد را از دست میدهد.
 • اگر ترک ها یا نازک شدن در لاستیک دور درب یخچال فریزر فیلکو دیدید، توصیه می کنیم که اقدام به تعویض لاستیک یخچال فریزر فیلکو خود کنید.
 • همچنین می شود لاستیک درب یخچال فریزر خود را با یک اسکناس تست کنید. ورق اسکناس را بین درب یخچال فریزر قرار دهید و درب را روی آن ببندید سپس سعی کنید آن را به آرامی بکشید. اگر احساس می کنید کمی کشیدن آن سخت است نیازی به تعویض لاستیک یخچال فریزر نمی باشد و فقط با تعمیر مشکل حل میشود اگر آن را به سرعت و راحت بیرون کشیدید نیاز به تعویض لاستیک یخچال فریزر فیلکو دارید.

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر